Březen ve třídě ZŠ III.

Březen nám začal jarními prázdninami, které jsme si skvěle užili. Ve škole jsme hned naskočili na naši pravidelnou práci. Učíme se číst, psát, počítáme těžší a těžší příklady. V prvouce děláme první pokusy.

Abychom jenom nepracovali, místo karnevalu jsme měli pyžamový bál. Celý den jsme byli v pyžámku s naším oblíbeným plyšákem a se čtvrťáky a páťáky jsme soutěžili v různých disciplínách a hrách.

Protože i my jsme chtěli nějakým způsobem pomoci ukrajinským uprchlíkům, upekli jsme pro ně muffiny, které jsme pak šli rozdat do imigračního centra na krajském úřadě. Úsměv a radost lidí z této drobnosti nás hřála u srdce.

V rámci výuky jsme chodili do dílen, kde jsme si vyrobili dřevěnou káču. Díky naší šikovné paní asistentce se učíme šít. A to nejen jehlou a nití, ale také na šicím stroji.

Mgr. et Mgr. Kadavá Jana